O nás

Jsme rocková kapela ze Světlé nad Sázavou, hrající pouze vlastní tvorbu….

V roce 2010,tedy rok po rozpadu mateřské kapely Z-NADORAZ přišel Rosťa Brezanský za Vláďou Budíkem tehdy ještě do studia B&B Audio, že by rád natočil autorské CD. Slovo dalo slovo a dvojice začala pracovat. K nazpívání celého CD oslovil Rosťa i Mirka Budíka, který se také svým dílem podílel na vzniku CD.

V roce 2012 po dokončení CD Rosťa oslovil bratry Budíky a další muzikanty se kterými Rosťa spolupracoval, tedy bubeníka Michala Cudlína a kytaristu Luboše Čermáka a společně se dohodli na založení kapely.CD dostalo název podle roku dokončení a sestavení kapely „2012“ a kapela si dle tehdejších proporcí některých členů kapely dala název Nice Navels neboli „Pěkný pupky“. Po prvních pokusech učinkování na různých festivalech a akcích došlo k výměně na postu basové kytary, jelikož Vláďa byl velmi zaneprázdněn prací ve studiu a také učinkováním v několika dalších kapelách. Post basové kytary a prakticky také vokální zastoupení obsadil baskytarista Honza Havel. Také post „lídra“ kapely a zpěváka časem osiřel ,taktéž z důvodu časové pracovní zaneprázdněnosti Mirka Budíka. Kapela Nice Navels tedy v roce 2013 bez úspěchu hledala adekvátní náhradu za Mirka a po několika pokusech sehnat zpěváka nebyla stále kompletní. Až na podzim roku 2013 Rosťa oslovil zpěvačku Janu Vašíčkovou, se kterou se znal a spolupracoval v minulé kapele a požádal ji o pomoc. Po půl roce spolupráce se stala Jana stálou členkou kapely Nice Navels. Jelikož se sestava po tak dlouhé době ustálila, byl hlad po nové tvorbě a častém vystupování. Kapela natočila nové dva singly a Jana přezpívala celé CD.

I tak neměla mít kapela i nadále klid a znovu došlo ke změně sestavy. Nejdříve vystřídal basovou kytaru po Honzovi Havlovi Braňo Ožvoldík a Janu Vašíčkovou vystřídal na postu zpěváka a frontmana Milan Sláma. Kapela se znovu pustila do tvorby a natočila další skvělé pecky jako SUPERSTAR a ŘÍM. Po covidové pauze se opět dostává zpět na pódia a začíná s aktivní činností.

Sdílej:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.